SO'NGI YANGILIKLAR NISSAN FORMULA E JAMOASI 11-MAVSUMDA ROWLAND VA NATOGA QARSHI KURASHADI
YOKOHAMA, Yaponiya (2024-yil 16-sentabr) - Nissan Formula E jamoasi 2024/25 yilgi ABB FIA Formula E jahon chempionatida Oliver Rouland va Norman NATOni birlashtirib, tajribali va raqobatbardosh haydovchilar tarkibini shakllantiradi. GEN2 davridagi samarali hamkorlikdan so'ng, Rouland jamoa bilan kuchli 10-mavsumni o'tkazdi. Britaniyalik haydovchi ikkita g'alabani qo'lga kiritdi, shu jumladan yilning so'nggi poygasida uy g'alabasi, shuningdek, ikkita pole pozitsiyasi va yana beshta shohsupaning turnir jadvalida to'rtinchi o'ringa chiqish yo'lida.
Ayni paytda, Formula E poygasi g‘olibi NATO avvalroq 9-mavsumda (2022/23) Cherry Blossomda poyga qilgan Yaponiya jamoasiga qaytdi. Frantsuz 2023 yilgi Rim E-Prix musobaqasida Nissanning to'liq egaligi ostida jamoaning birinchi shohsupasini qo'lga kiritib, ochkolarni muntazam ravishda o'tkazib yubordi. GEN3 Evo texnologiyasi 2024/25 yilgi kampaniyada debyut qiladi. Yangi texnologiya 9 va 10-mavsumlarda qo‘llanilgan avtomobillardan ham tezroq va samaraliroq bo‘ladi.
Taqvim shuningdek, rekord darajadagi 17 poygani, jumladan, Mayamiga birinchi tashrif, Jakartaga qaytish, Monakodagi dublyorlik va Nissan Formula E jamoasining uy poygasi bo'lgan ikkinchi Tokio E-Prisini o'z ichiga oladi. Nissan Formula E jamoasi 7 dekabr kuni San-Pauluda bo'lib o'tadigan mavsum ochilish marosimi oldidan GEN3 Evoning birinchi rasmiy chiqishi uchun 4-7 noyabr kunlari mavsumoldi sinovlari uchun Valensiyadagi Rikardo Tormo trassasiga qaytadi.
Tommaso Volpe, Nissan Formula E jamoasi boshqaruvchi direktori va direktori: “Oxirgi kampaniyada juda yaxshi natijalarga erishganimizdan keyin 11-mavsumdan xursandmiz. Biz haydovchilar safimizni yangiladik, Normanning qaytishini qutlaymiz, u stolga boy tajriba va ko'rsatkich keltiradi. Norman jamoani yaxshi biladi va ilgari biz bilan birga bo'lganida o'z iqtidorini namoyish etgan. Uning fikr-mulohazalari va tushunchalari qimmatli va u avtomobillarni loyihalash tajribasiga ega, shuning uchun biz uni yana ko‘rishdan xursandmiz. Olya 10-mavsumni ajoyib o'tkazdi va biz uning shu darajada davom etishiga ishonchimiz komil. Ishonamizki, Norman va Oli kuchli juftlik hosil qiladi, ikkalasi ham jamoaviy o'yinchilar va kelgusi yil yaxshilanishimiz uchun qo'lidan kelganini qiladi. "Ayni paytda va bu oson qaror bo'lmasa-da, biz Sasha bilan xayrlashishimiz kerak.
U Nissan Formula E jamoasining yaratilishi va rivojlanishining asosiy qismi bo'lgan va biz unga mashaqqatli mehnati va doimo ijobiy munosabati uchun minnatdorchilik bildiramiz. Biz u bilan birga ulg‘ayganimizdan faxrlanamiz va unga kelajakdagi faoliyatida omad tilaymiz”.
Oliver Rouland, Nissan Formula E jamoasi haydovchisi: “Juda kuchli yildan keyin Nissan Formula E jamoasi bilan hamkorlikni davom ettirishdan xursandman. Bir oz dam olish juda yaxshi edi, men mashg'ulot o'tkazdim va jamoa bilan ishladim, bu ijobiy edi. Kelgusi mavsumda biz poyga dam olish kunlarining barcha elementlariga, xoh u saralash bosqichida bo'lsin, xoh avtomobil ishlab chiqarishda ko'proq izchillik keltirishga harakat qilishimiz kerak. Biz o'tgan yili ajoyib poygalar o'tkazdik, shuning uchun bu mavsumda biz ushbu taraqqiyotni saqlab qolishimiz va tartibni yanada oshirish uchun qo'limizdan kelganini yaxshilashimiz kerak.
Men Normanni bir necha yillardan beri bilaman, u juda tajribali va jamoani yaxshi biladi va men u bilan ishlashni intiqlik bilan kutaman. GEN3 Evo avtomobili tarmoqdagi barcha uchun qiyin bo'ladi, shuning uchun bu biz uchun o'z ko'rsatkichlarimizni maksimal darajada oshirish va mavsumni old tomondan boshlash uchun imkoniyatdir. "Men ham Sashaga bor kuchimni berishni xohlayman, u bilan 10-mavsumda ishlash menga yoqdi va men uni tez orada yana panjarada ko'rishga umid qilaman."
Norman Nato, Nissan Formula E jamoasi haydovchisi: “Jamoaga qaytganimdan juda xursandman. Biz 9-mavsumni birga yakunladik va men qolgan joydan davom etmoqchiman. Biz darhol chiqish qilishga intilamiz, shuning uchun men mashina va jamoani bilishim foydali bo'ladi. Oli o'tgan mavsumda qanchalik tez ekanligini isbotladi, biz Formula Renault 2.0 dan beri trassada kurashdik, lekin hech qachon jamoadosh bo'lmaganmiz! Ishonchim komilki, biz yaxshi munosabatda bo'lamiz va umid qilamanki, biz birga podiumlarni baham ko'ra olamiz.
Mashinaning qanday yaxshilanganini va maqsad aniqligini ko'rish qiziq bo'ladi. Biz musobaqalarda va chempionatda g'alaba qozonishni istaymiz. Va nihoyat, Sashaga eng yaxshi tilaklarimni tilayman, u eng yaxshi yigit va siz ilgari hamkorlik qilgan odamni almashtirish hech qachon oson emas. Ishonchim komilki, biz tez orada yana bir-birimiz bilan raqobatlashamiz”. NATO tekis

ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ КОМАНДА NISSAN FORMULA E ВЫСТУДЕТ НА ПОЛЕ РОУЛЕНДА И НАТО В 11 СЕЗОНЕ
ЙОКОГАМА, Япония (16 сентября 2024) - Команда Nissan Formula E объединит Оливера Роуленда и Нормана Нато на чемпионате мира ABB FIA Formula E 2024/25, сформировав опытную и конкурентоспособную линейку водителей. После плодотворного партнерства в эпоху GEN2, Роуленд наслаждался сильным 10-м сезоном с командой. Британский гонщик одержал две победы, в том числе домашнюю победу в последней гонке года, в дополнение к двум поул-позициям и еще пяти подиумам на пути к четвертому в турнирной таблице.
Между тем, победитель гонки Формулы-Е Нато возвращается в японскую команду, ранее гонявую в Cherry Blossom во время 9-го сезона (2022/23). Француз был постоянным участником очков, обеспечив команду на первом подиуме под полным владельцем Nissan на римском E-Prix 2023 года.
В кампании 2024/25 будет дебютировать технология GEN3 Evo. Новая техника будет еще быстрее и эффективнее, чем автомобили, использованные в 9 и 10 сезонах. В календаре также будут рекордные 17 гонок, включая первый визит в Майами, возвращение в Джакарту, двойной матч в Монако и второй в истории Токио E-Prix, домашняя гонка команды Nissan Formula E.
Команда Nissan Formula E вернется на трассу Ricardo Tormo в Валенсии для предсезонного тестирования 4-7 ноября для первого официального выезда GEN3 Evo, в преддверии открытия сезона в Сан-Паулу 7 декабря. Томмасо Вольпе, управляющий директор и директор команды Nissan Formula E Team: «Мы рады 11-му сезону после очень хороших результатов в последней кампании.
Мы обновили наш состав водителей, поприветствовав возвращения Нормана, который принесет свой богатый опыт и производительность. Норман хорошо знает команду и продемонстрировал свой талант, когда был с нами ранее. Его отзывы и понимание ценны, и у него есть опыт разработки автомобилей, поэтому мы рады видеть его возвращение. У Оли был фантастический 10-й сезон, и мы уверены, что он сможет продолжить на этом уровне. Мы считаем, что Норман и Оли сформируют сильную пару, оба являются командными игроками и сделают все возможное, чтобы помочь нам совершенствоваться в течение предстоящего года. «В то же время и хотя это было нелегкое решение, мы должны попрощаться с Сашей.
Он был фундаментальной частью создания и развития Nissan Formula E Team, и мы благодарим его за его тяжелую работу и всегда позитивное отношение. Мы гордимся тем, что выросли вместе с ним, и желаем ему всего наилучшего в его будущей карьере».
Оливер Роуленд, водитель, Nissan Formula E Team: «Я рад продолжить работу с Nissan Formula E Team после очень сильного года. Было здорово иметь немного отдыха, я тренировался и работал с командой, что было позитивно. В следующем сезоне нам нужно постараться привнести больше последовательности во все элементы наших гоночных выходных, будь то квалификация или разработка автомобиля. В прошлом году мы отлично выполнили некоторые гонки, поэтому в этом сезоне мы должны поддерживать этот прогресс и улучшать все, что мы можем, чтобы продолжать двигаться дальше вверх по порядку. Я знаю Нормана несколько лет, он очень опытный и хорошо знает команду, и я с нетерпением жду совместной работы. Автомобиль GEN3 Evo станет вызовом для всех на сетке, так что это шанс для нас максимизировать нашу производительность и начать сезон с передовой.
Я также хочу отдать все возможное Саше, мне понравилось работать с ним во время 10-го сезона, и я надеюсь скоро увидеть его снова на сетке». Норман Нато, водитель команды Nissan Formula E: «Я очень рад вернуться к команде. Мы вместе закончили 9-й сезон, и я хочу закончить с того места, где мы остановились.
Мы будем стремиться выступить прямо сейчас, поэтому тот факт, что я знаю машину и команду, будет полезен. Оли доказал, насколько он быстр в прошлом сезоне, мы сражались на трассе со времен Формулы Рено 2.0, но никогда не были товарищами по команде! Я уверен, что мы хорошо поладим и, надеюсь, сможем разделить несколько подиумов вместе.
Будет интересно посмотреть, как улучшился автомобиль, и цель ясна. Мы хотим выиграть гонки и чемпионаты. Наконец, я желаю Саше всего наилучшего, он лучший парень, и никогда не бывает легко заменить кого-то, с кем вы ранее сотрудничали. Я уверен, что очень скоро мы снова будем соревноваться друг с другом». Нато ровной